Оцінювання загроз енергетичній безпеці : аналітична доповідь

Суходоля, Олександр
Рябцев, Геннадій
Харазішвілі, Юрій
Бобро, Д.
Завгородня, С.
Національний інститут стратегічних досліджень
В аналітичній доповіді визначено сферу й предмет енергетичної безпеки з точки зору системного підходу. Визначено й класифіковано загрози енергетичній безпеці. Висвітлено загальні підходи до оцінювання загроз, розроблено його методику. Ідентифіковано й проаналізовано наявні загрози енергетичній безпеці України, подано дані про їх оцінювання станом на 1 вересня 2021 року. Надано рекомендації органам влади щодо застосування оцінювання загроз у системі забезпечення енергетичної та національної безпеки. Розраховано на експертів, науковців, фахівців у галузях енергетики, економіки, національної безпеки, суб’єктів владних повноважень, суб’єктів енергетичних ринків, представників громадських організацій, а також усіх, хто цікавиться проблематикою енергетичної безпеки. Дослідження стане в пригоді під час вироблення енергетичної політики, стратегічного планування у сфері енергетичної безпеки, обґрунтованого вибору інструментів політики, спрямованих на реалізацію національних інтересів України.
енергетична безпека, загрози енергетичній безпеці, оцінювання загроз, ідентифікування загроз, система забезпечення енергетичної безпеки, аналітична доповідь
Оцінювання загроз енергетичній безпеці : аналітична доповідь / [О. М. Суходоля, Г. Л. Рябцев, Ю. М. Харазішвілі, Д. Г. Бобро, С. П. Завгородня] ; за ред. О. М. Суходолі ; Національний інститут стратегічних досліджень, Центр безпекових досліджень. - Київ : НІСД, 2022. - 63 c. - https://doi.org/10.53679/NISS-analytrep.2022.11