Суходоля, Олександр
Бобро, Д.
Завгородня, С.
Національний інститут стратегічних досліджень
Публікація розкриває методологію системного підходу до проведення аналізу реалізації політики у сфері енергетичної безпеки. Застосовано методологію до визначення сфери і предмета енергетичної безпеки як об’єкта управління. Запропоновано методику та сформовано набір індикаторів оцінки рівня енергетичної безпеки. Проведено розрахунки рівня енергетичної безпеки станом на 2020 р. Визначено і класифіковано загрози енергетичній безпеці. Висвітлено загальні підходи до оцінювання загроз, розроблено їх методику. Ідентифіковано та проаналізовано загрози енергетичній безпеці України, наведено дані про їх оцінювання станом на 1 вересня 2021 р. Надано рекомендації органам виконавчої влади щодо застосування методології визначення рівня енергетичної безпеки й оцінювання загроз у системі забезпечення енергетичної та національної безпеки. Розраховано на експертів, науковців, фахівців у галузях енергетики, економіки, національної безпеки, суб’єктів владних повноважень та енергетичних ринків, представників громадських організацій, а також усіх, хто цікавиться проблематикою енергетичної безпеки. Дослідження стане в пригоді під час вироблення енергетичної політики, стратегічного планування у сфері енергетичної безпеки, обґрунтованого вибору інструментів політики, спрямованих на реалізацію національних інтересів України.
енергетична безпека, загрози енергетичній безпеці, індикатори оцінки рівня енергетичної безпеки, ранжування загроз, оцінювання загроз, збірник аналітичних доповідей
Визначення рівня та оцінювання загроз енергетичній безпеці : збірник аналітичних доповідей / [О. М. Суходоля, Г. Л. Рябцев, Ю. М. Харазішвілі та ін. ; за ред. О. М. Суходолі] ; Національний інститут стратегічних досліджень, Центр безпекових досліджень. - Київ : [НІСД], 2022. - 159 с. : іл., табл. - Авт. зазнач. на звороті тит. арк. - https://doi.org/10.53679/NISS-analytrep.2022.13