Склад металу скарбу кіммерійського часу із Середнього Поросся

Гошко, Тетяна
Відейко, Михайло
Інститут археології Національної академії наук України
Під час земляних робіт біля с. Бірюки на Київщині (координати (49°43′53″ N, 30°17′14″ E 49.731389°, 30.287222°) виявлено скарб із 91 металевого виробу, зокрема три срібні й 88 бронзових. За словами працівників, слідів поховання (кістки людей чи тварин) не виявлено. Більше подробиць про знахідку немає. Чоловік, який передав знахідки фахівцям, свого імені не назвав. Після проведення досліджень складу металу виробів у 2022 р. скарб передано до Археологічного музею ІА НАН України.
рання залізна доба, елементи кінського спорядження, скарб кіммерійського часу, бляха-розподілювач, стаття
Гошко Т. Ю. Склад металу скарбу кіммерійського часу із Середнього Поросся / Т. Гошко, М. Відейко // Археологічні дослідження в Україні, 2022 : щорічник / голов. ред. Болтрик Юрій ; Національна академія наук України, Інститут археології. - Київ : Інститут археології Національної академії наук України, 2023. - С. 358-361.