Субклітинна локалізація та функція іонного каналу TRPV1 в детрузорі щура

Діскіна, Ю.
Насібян, Л.
Шуба, Ярослав
Тези доповіді на XIV міжнародній науковій конференції студентів і аспірантів "Молодь і поступ біології", яка присвячена 185 річниці від дня народження Б. Дибовського (Львів, 10-12 квітня 2018).
According to recent research data heat- and capsaicin gated ion channel TRPV1 could be expressed in the detrusor smoth myocytes. However, the functional evidence for that as well as the data concerning its cell localization were not provided so far. Here we show that TRPV1 is localized in Ca2+ cell storage and absent in the cell plasma membrane by using patch-clamp recordings and fl uorescence calcium-imaging methods. Furthemore, we demonstrate that the ablation of TRPV1 decrease the contraction caused by carbacholine implicating the role of this ion channel in cholinergic transmission.
біологічні системи, біологія, субклітинна локалізація, іонний канал TRPV1, детрузор щура, тези конференції
Субклітинна локалізація та функція іонного каналу TRPV1 в детрузорі щура / Єльяшов С., Шаропов Б., ..., Шуба Я. // Молодь і поступ біології : програма і тези доповідей XIV міжнародної наукової конференції студентів і аспірантів присвяченої 185 річниці від дня народження Б. Дибовського (Львів, 10-12 квітня 2018). - Львів, 2018. - C. 281-282.