Марк Нестантінер: "Ми маємо чути один одного"

Нестантінер, Марк
Марк Нестантінер, театральний режисер. Народився у Києві. Закінчив режисерський факультет Київського театрального інституту ім. Карпенка-Карого (майстерня М.М. Рудіна). Поставив вистави "Схожий на лева" за Р. Ібрагімбековим (театр-судія на Ярославовому валу); "Сподіватися" за Ю. Щербаком (Ворошиловградський обласний музично- драматичний театр), "Отчий світильник" за Р. Федорівим, "Сорочинський ярмарок" за М. Гоголем (Львівський ТЮГ); "Пам ять" за творами Б. Олійника (Національний театр ім. І Франка); "Шабашечка" за В. Тимченком, «Дах» за А. Галіним (Київський Театр кіноактора); "Ідея пана Дома" за Ф. Кроммелінком (Київський театр російської драми ім. Л. Українки) та ін., а також 1981 р. виставу "Стійкий принц" за П. Кальдероном у Київському Молодіжному театрі, яку так і не побачив широкий глядач внаслідок офіційної заборони. З 1994 р. живе в Мюнхені. Ставить вистави у Німеччині та Голландії. У листопаді 2005 р. закінчив роботу над виставою "Нотатки божевільного" за М. Гоголем у Державному центрі театрального мистецтва ім. Леся Курбаса.
Данило Лідер, О. Заболотний, Пітер Брук, Віталій Лінецький, стаття
Нестантінер М. Марк Нестантінер: "Ми маємо чути один одного" / бесіду вела Олена Левченко // Кіно-Театр. - 2006. - № 1. - С. 16-18.