Про фільм "Іван Миколайчук. Тризна"

Вітер, Василь
15 червня 1941 року народився геніальний актор, режисер, кінодраматург Іван Миколайчук. А 3 серпня 1987 року відлетіла Іванова душа у кращі світи. Коли це сталося, йому йшов 47-й рік. Саме на 47-му році пішов з життя ще один великий українець - Тарас Шевченко. Першою роллю, яку зіграв Миколайчук у професійному кіно, був саме Шевченко у фільмі "Сон" Володимира Денисенка. У нашого Кобзаря є поема, яка називається "Тризна". У ній ідеться про те, як Учитель в "урочний день" чекає на своїх друзів-учнів, які мають зібратися на учту. А учні все не приходять... Під впливом цієї поеми у нас виникла ідея назвати фільм про Івана Миколайчука "Тризна". Фільм знімався через два роки після того, як Івана не стало.
Іван Миколайчук, Тарас Шевченко, Олекса Шеренговий, документальне кіно, українське поетичне кіно, стаття
Вітер В. П. Про фільм "Іван Миколайчук. Тризна" / Василь Вітер // Кіно-Театр. - 2011. - № 4. - С. 25-26.