Проблема гендерної нерівності в екзистенціалістському фемінізмі Симони де Бовуар

Власишена, Владислава
У кваліфікаційній роботі розглянута концепція гендерної нерівності у фундаментальному творі Симони де Бовуар "Друга стать", що вважається "Біблією фемінізму" і визначив ідейне обличчя його другої хвилі. Звертається увага на історію розвитку поняття гендерної нерівності в історії філософської думки та у феміністських та гендерних дослідженнях ХХ-ХХІ століття. Наголошується, що на кожному етапі феміністського руху поняття статевої нерівності конкретизувалося та поглиблювалося аж до сучасного уявлення про гендерну рівність як складну соціальну конструкцію. Висвітлюються основні моменти екзистенціалістського філософування Симони де Бовуар в контексті її уявлень про статеву нерівність. Докладно аналізуються ідеї, які вплинули на подальший розвиток феміністичного дискурсу, а також концепти, з якими сперечалися її послідовниці. Розглянуто рецепції ідей де Бовуар у розумінні гендеру, запропонованому американською постструктуралісткою Джудіт Батлер.
стать, гендер, гендерна нерівність, фемінізм, екзистенціалізм, постструктуралізм, Симона де Бовуар, Джудіт Батлер, бакалаврська робота