Пономаренко, А.
Алексєєнко, О.
Білько, Надія
Ганул, В.
Рак легені (РЛ) зазвичай діагностують у 60–70% пацієнтів у ІІІ–ІV клінічних стадіях, що не дозволяє провести радикальне лікування. Причина пізньої діагностики РЛ продовжує турбувати вчених. Ряд дослідників вважають, що основним джерелом РЛ є клітини альвеолярного епітелію ІІ типу (АЕІІ). Мотивацією для проведення досліджень стала відсутність однозначних поглядів на першопричину РЛ і недостатня вивченість поширеності його по паренхімі. Мета: визначити розповсюдженість пухлинних клітин (ПК) основних гістологічних типів РЛ і клітин АЕІІ з ознаками проліферації і атипії по паренхімі органу.
A quantitative study of tumor cells of the main histological types of lung cancer (LC) and type II alveolar epithelium (AEII) with signs of proliferation and atypia in the lung parenchyma at different distances from the edge of the removed tumor was performed. It was determined that these cells are present at different distances from the tumor, which indicates the prevalence of LC in the parenchyma of the entire lung lobe. The presence of AEII with signs of proliferation and atypia may indicate its precancerous changes.
рак легені, пухлинні клітини, Національний інститут раку, пізня діагностика раку легені, паренхіма органу, матеріали конференції
Новий підхід у вивченні розповсюдження раку легені по паренхімі (попередні дані) / Пономаренко А. О., Болгова Л. С., Туганова Т. М., Алексєєнко О. І., Білько Н. М., Ганул В. А. // Науково-практична конференція молодих вчених "Сучасна онкологія: від фундаментальних досліджень до нових терапевтичних підходів", м. Київ, 12-13 жовтня, 2021 р. / НАН України, Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р. Є. Кавецького НАН України. - Київ, 2021. - C. 227. - https://doi.org/10.32471/oncology.2663-7928.t-23-3-2021-g.9881