Досвід однієї незаснованої суспільної практики

Піскун, Валентина
Розділ з книги "Заборонити рашизм". Українська революція (1917–1923 рр.) — одна з визначальних історичних подій в житті українців ХХ ст. Як провідна складова Східноєвропейської революції, породженої світовою війною й ідейними та суспільними протистояннями, вона охопила всі українські етнічні території. Запалавши в російській столиці у лютому 1917 р., полум’я революції перекинулося на Євразійський континент, збурило народи і стало потужним детонатором для трансформування імперських усталеностей і модернізації економічного та суспільного потенціалу країн, що внаслідок трирічного ведення війни потерпали від невизначеності, втоми й загальної розрухи.
Російська імперія, Українська революція , національно-визвольні змагання, Україна, український національний рух, Велика Злука, більшовики, розділ книги
Піскун В. М. Досвід однієї незаснованої суспільної практики / В. Піскун // Заборонити рашизм / В. О. Огнев'юк [та ін.] ; за заг. ред. В. Піскун ; Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ : Київ. ун-т. ім. Б. Грінченка, 2023. - С. 115-137.