Етика та журналістські стандарти – діючі норми та самообмеження медіа

Loading...
Thumbnail Image
Date
2023
Authors
Квіт, Сергій
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Wydawnictwo Akademii Sztuki Wojennej
Abstract
Порушення професійної етики та стандартів журналістської діяльності у 2022-2023 роках має розглядатися у контексті повномасштабного військового вторгнення під час чергової російсько-української війни, що розпочалася у 2014 році і створила значні концептуальні передумови для розмивання узвичаєних норм. Іншими словами, зараз недостатньо брати до уваги окремо взяті кейси порушень журналістами професійної етики, ніби не помічаючи обставини глобальних трансформацій, спричинених цією війною. Тим більше, що існує все більше можливостей публічно ідентифікувати неетичну поведінку журналістів, які просувають російські наративи у Західних медіа і належать до т.зв "Duranty club". Так, у липні 2022 року під санкції Великої Британії потрапив скандальний проросійський журналіст Грем Філіпс. Він був помічений в одній компанії разом з Патріком Ланкастером і Крістелем Неантом на окупованих територіях Донецької і Луганської областей в умовах особливого сприяння з боку окупаційної російської адміністрації.У відповідь ці особи створювали проросійський, тобто викривлений і неправдивий, медіа контент.
Description
Keywords
порушення професійної етики журналістської діяльності, російсько-українська війна, проросійська риторика, російська пропаганда, вимога свободи слова, стаття
Citation
Квіт С. М. Етика та журналістські стандарти – діючі норми та самообмеження медіа / Сергій Квіт // Ukraińskie media w obliczu wojny : regulacje prawne i doświadczenia = Українські медіа в умовах війни : правові норми та досвід / redakcja naukowa Agnieszka Glapiak. - Warszawa : Wydawnictwo Akademii Sztuki Wojennej, 2023. - S. 159-173.