Українські зірки Голлівуду. Лізабет Скотт

Мицик, Юрій
Лізабет Скотт (Lizabeth Scott, справжнє ім’я - Емма Мацо) народилася 22.09.1922 р. у Скрентоні, штат Пенсильванія (США), а походила з сім’ї українських емігрантів з Пряшівщини (нині - в Словаччині). Закінчила Мерівуд- коледж, потім вивчала акторське мистецтво в школі драми Alvienne у Нью-Йорку. 1945 року уклала контракт з голлівудським продюсером Голом Воллісом. Дебютувала у фільмі Джона Ферроу "Ви прийшли разом" (You Came Along, 1945). Чарівна врода і неповторний тембр голосу молодої акторки полонили публіку. Серед найвідоміших фільмів Лізабет Скотт - кінодрама "Розрахуємося після смерті" (Dead Reckoning, 1947, реж. Джон Кромвелл). Цей фільм багато хто визнає шедевром. У ньому Скотт зіграла головну роль поряд зі знаменитим Гамфрі Боґартом.
фільми-нуар, Голлівуд, творчий доробок, стаття
Мицик Ю. А. Українські зірки Голлівуду. Лізабет Скотт / Юрій Мицик // Кіно-Театр. - 2015. - № 3. - С. 33.