Баган, Олег
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
У статті аналізуються моменти художнього впливу українських поетів Празької школи на творчість відомого польського лірика еміграції Ю.Лободовського. Автор з ’ясовує засади естетичної концепції "консервативної модернізації", яку реалізували письменники-неокласики й неоромантики та яка була світоглядним протиставленням лівому аванґардизму в літературі XX ст.
The article deals with the artistic ideas of some Ukrainian poets, representatives of the Prague Literary School. I t shows their productive influence on the literary work of a famous Polish lyric poet - Yuzef Lobodovskyi. The author explains the basic principles of the above -mentioned aesthetic conception - "Conservative modernization in literature", which was used by the poets of neo-classicism as by the representatives of neo romanticism and served as the opposition to the left vanguard direction in literature, in the 20-th century.
одоратори Юзефа Лободовського, неоромантизм еміграції, трагічне світовідчуття, Празька школа, архетипні образи-символи, епітетика, правічність України, стаття
Баган О. Р. Консервативна модернізація : художні паралелі у творчості Юзефа Лободовського і українських поетів-неоромантиків еміграції / О. Баган // Наукові записки НаУКМА. - 1999. - Т. 17 : Філологія. - С. 83-88.