Які топонімічні та картографічні конфлікти є між Україною і Росією?

Балабушевич, Тетяна
Інститут історії України Національної академії наук України
Історично зумовлені назви не вводять в оману. Германці західної, східної та південної Саксонії дали назви областям Весекс, Есескс і Сасекс в Британії, а тікаючи від них, кельти-брити заселили Арморику потойбіч Ламаншу, і відтоді цей півострів зветься Бретань. Германці-франки опанували Галлію; і вона стала Францією, та не ототожнюється з німецькою Франконією. На північному сході США є штати Нової Англії. Марк Твен жартома назвав американців і британців націями, "розділеними спільною мовою". Англійська мова Канади і Австралії, іспанська і португальська мови Латинської Америки не робили ці частини світу Європою. Європейці дали Новій Каледонії на Тихому океані це давнє ім’я своєї Шотландії, а Новій Зеландії назву провінції Нідерландів. Африка навіть після її деколонізації рясніє топонімами, запозиченими прибульцями зі Старого Світу.
топоніми, діалекти, Москва, антирадянська радіостанція Свобода/Вільна Європа, Юрій Долгорукий, "західноєвропейська" народність, стаття
Балабушевич Т. А. Які топонімічні та картографічні конфлікти є між Україною і Росією? / Тетяна Балабушевич // Перелом: війна Росії проти України у часових пластах і просторах минувшини. Діалоги з істориками : у 3-х кн. / упоряд.: Г. Боряк, О. Ясь, С. Блащук ; відп. ред. В. Смолій ; НАН України, Інститут історії України. - Київ : Інститут історії України НАН України, 2023. - Кн. 3, Розділ 5. - C. 398-399.