eKMAIR
Electronic Kyiv-Mohyla Academy Institutional Repository

Communities in DSpace
Select a community to browse its collections.
Recent Submissions
Вимога остаточності судових рішень як необхідна умова принципу правової визначеності (на прикладі рішень Європейського Суду з прав людини)
(2013) Матвєєва, Юлія
У статті здійснено аналіз окремих рішень Європейського Суду з прав людини про порушення ст. Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Автор розкриває проблеми невиконання судових рішень. Зокрема, невиконання судових рішень розглядається як порушення принципу правової визначеності – однієї із складових верховенства права.
Право суспільних інтересів (public interest law) та роль юридичних клінік у цьому процесі
(Торубара В. В., 2018) Матвєєва, Юлія
Матеріали доповіді учасника Х Міжнародної науково-практичної конференції "Становлення та розвиток правової держави: проблеми теорії та практики", (14-16 вересня 2018 р.).
Остаточність судових рішень як один з аспектів принципу правової визначеності
(Видавництво Хмельницького університету управління та права, 2011) Матвєєва, Юлія
Тези доповіді учасника міжнародної наукової конференції "Десяті осінні юридичні читання" (м. Хмельницький, 18-19 листопада 2011 р.), що надруковані у збірнику "Актуальні проблеми юридичної науки".
Результати моніторингу юридичної клініки Університету державної фіскальної служби України
(Асоціація юридичних клінік України, 2018) Матвєєва, Юлія; Білецька, Катерина; Якубович, Марина
Результати моніторингу юридичної клініки Університету державної фіскальної служби України. У 2002 році в Національній академії державної податкової служби України за ініціативи студентів юридичного факультету та підтримки ректора НАДПСУ П.В. Мельника, на той час декана юридичного факультету Л.А. Савченко, Голови Київської обласної організації Спілки юристів України (КОО СЮУ) М.І. Матьори була створена Первинна організація КОО СЮУ при НАДПСУ (ПО) до якої увійшли викладачі та студенти юридичного факультету. Таким чином, у 2003 році на громадських засадах була створена та почала функціонувати "Юридична клініка", положення про діяльність якої було затверджене деканом юридичного факультету НАДПСУ та Головою КОО СЮУ.
Результати моніторингу юридичної клініки Хмельницького університету управління та права
(Асоціація юридичних клінік України, 2018) Ломжець, Юлія; Матвєєва, Юлія; Ільчишена, Вікторія
Результати моніторингу юридичної клініки Хмельницького університету управління та права. Юридична клініка Хмельницького університету управління та права була створена 12 липня 1999 року в якості структурного підрозділу університету. З 28 серпня 2015 року юридична клініка почала діяти як основний структурний підрозділ університету, відповідно до п.2 ч.7 ст. 33 Закону України "Про вищу освіту". Серед вагомих досягнень юридичної клініки Хмельницького університету управління та права слід відзначити перемогу її команди у IV Національній олімпіаді з консультування (інтерв’ювання) клієнтів, що відбулася в 2009 р. Вона забезпечила можливість команді ХУУП представляти Україну на міжнародних змаганнях із консультування клієнтів, які проходили у квітні 2010 року в Гонконзі. У 2015 році юридична клініка перемогла у огляді-конкурсі на кращу організацію діяльності юридичних клінік ВНЗ області. Також у доробку перемог студентів перемога на Міжнародному правничому конкурсі ім.. В. Корецького, 2017 р., вихід у фінал Олімпіади з консультування клієнтів, 2018 р. Юридична клініка ХУУП приділяє велику увагу правороз'яснювальній роботі. Зокрема, було підготовлено навчальний посібник "Нормотворення в юридичних клініках", Правова азбука для населення, брошура щодо позачергових виборів народних депутатів України, а також готується до друку Настільна книга старости ОТГ.
Загальна теорія культури : навчальний посібник
(Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2025) Івашина, Олександр
У навчальному посібнику автор – викладач кафедри культурології Києво-Могилянської академії – розмежовує "територію культури" на теми та проблеми, які в рамках запропонованих теоретичних підходів покликані допомогти гуманітарію відрефлексувати своє місце в царині актуального академічного знання. У ситуації фундаментальної невизначеності критеріїв якісної гуманітарної освіти посібник є спробою продемонструвати можливість авторської об’єктивності через доречно відібрані і створені наративи, описи, пояснення, аргументи, обґрунтування та інтерпретації. Автор шляхом зосередження уваги читача на найбільш взірцевих, на його погляд, фрагментах знання та культури стверджує можливість вироблення не тільки особливого гуманітарного чуття – фронесису, а й необхідність збереження ідеалу істинного знання, хоча б у рамках такого сучасного та найбільш актуального гуманітарного дисциплінарного проєкту, як культурологія.
Особливості трансформації економіки України за ринковим типом та їх кримінологічне значення
(2007) Бойко, Андрій
Матеріали доповіді учасника ХІІІ регіональної науково-практичної конференції "Проблеми державотворення і захисту прав людини в Україні", (8–9 лютого 2007 р.).
Рівні праворозуміння: антропологічний аспект
(Край, 2009) Козюбра, Микола
Проблему розуміння права без перебільшення можна віднести до числа "вічних". Починаючи з часів його переростання із форми звичаю – неорганізованого, значною мірою, спонтанного джерела, що спиралося на часто неусвідомлювану традицію соціальної групи, в інституціональне нормативне утворення та виникнення професійної юридичної діяльності і до сьогоднішнього дня не було й немає, мабуть, жодного юриста-практика, який би не замислювався над питанням, що собою являє право і не намагався дати відповідь на нього.
Історичний аналіз і сучасні підходи до розуміння принципу правової визначеності
(Край, 2009) Матвєєва, Юлія
У будь-якій правовій системі фундаментальні, ключові, засадничі ідеї її розвитку відігравали та відіграють неабияку роль. Ще античні автори у своїх працях описували ідеали розвитку державних та правових систем. Сьогодні правові принципи іноді сприяють вирішенню юридичних колізій та спорів, лежать в основі законодавства, сприяють удосконаленню всього правового масиву. У цьому відношенні надзвичайно цікавим є принцип правової визначеності, котрий є одним із важливих аспектів розуміння концепції верховенства права.
Історико-теоретичні підвалини розуміння принципу правової визначеності
(Галицький друкар, 2012) Матвєєва, Юлія
Верховенство права як багатоаспектна та надзвичайно популярна у сучасному правознавстві та правовій практиці доктрина ставить, у той же час, і багато запитань для правозастосувача та пересічного громадянина. Не легко зрозуміти, що англомовні люди мають на увазі під висловлюванням rule of law. За останні сімдесят чи навіть п’ятдесят років значення цих слів змінилось і це висловлювання стало сприйматись як у Англії, так і в Америці як дещо застаріле. Тим не менше нещодавно воно відповідало ідеї, яка… "у всіх західних країнах якщо і не втілилась у життя, то повністю завоювала розум", так що "мало хто сумнівається у тому, що ця ідея призначена для того, щоб правити
світом".
Фелікс Картте: "Налякати і стерти межі між правдою і брехнею". Як російська дезінформація інфікує людей
(2025) Картте, Фелікс
"Дзеркальна політика" - це тактика, коли пропагандист звинувачує своїх опонентів у тих самих діях чи стратегіях, якими він сам активно займається. Мета полягає в тому, щоб стерти межі між правдою та брехнею, між правильним і неправильним, і зрештою зробити людей байдужими. Кремль часто використовує цю тактику для заплутування аудиторії та відведення підозр від себе.
Автобіографічні повісті Михайла Стельмаха в інтерпретації Олександра Муратова : Олександру Муратову – 90
(2025) Брюховецька, Лариса
Олександр Муратов - український кінорежисер, письменник, сценарист, художник, заслужений діяч мистецтв України, кавалер ордена "За заслуги" ІІІ ступеня. Серед українських кінорежисерів його можна вважати рекордсменом: зняв 25 ігрових фільмів різних жанрів (п’ять із них у співавторстві), серед яких були й екранізації творів українських письменників Михайла Стельмаха та Миколи Хвильового, і більше десятка - документальних. Ситуація загрози, в якій ми, українці, нині проживаємо, велить нам звертатися до національних надбань, до творів літератури і кіно не тільки загальновідомих, а й тих, які були відсунуті на маргінес через невідповідність канонам авангарду і постмодернізму. Одне слово, традиційних, які так само повноправні, як і всі інші. Цінність їхня в тому, що вони утверджують людську доброту як основу співжиття, оздоровлюють ментально, збагачують душу, розкривають національну самобутність.
Екранізації класики як діагноз суспільства, що обирає Трампа
(2025) Ямборко, Ольга
В 2024-му році громадяни США знову обрали Дональда Трампа президентом. Стаття про засадничі характеристики ментальності суспільства, в якому можливим став "феномен Трампа". Відповіді дає культура цього суспільства. Можна сказати, антропологічним її явищем є т. зв. американська готична літературна традиція, джерелами розвитку якої "стали явище фронтиру та морально-психологічна атмосфера пуританської общини XVII-XVIII ст., а також постійний зв’язок із національними реаліями". Її варіант - південно-американська літературна готика – вирізняється фольклорними мотивами, зверненням до соціальних проблем, у т. ч. расизму.
На війні загинув Яків Ткаченко
(2025)
Яків Ткаченко (н. 2 лютого 1979, Дніпропетровськ) – український актор театру і кіно. 1 березня 2022 року, з початком російського вторгнення в Україну, вступив до лав ТРО міста Дніпра. У складі 128-ї бригади ТРО воював у Донецькій області, де двічі отримував поранення і повертався в стрій. У складі ЗСУ воював під Вугледаром. Загинув 14 грудня 2024 року. Про смерть бійця повідомив режисер Олесь Санін. "Два дні тому говорили. Один з найталановитіших українських акторів. Справжній лицар. Справжній друг. Глибокі співчуття рідним і близьким Якова. Вічна слава герою!"
Актор і воїн Євген Авдєєнко
(2025)
Актор Євген Авдєєнко (н. 2 лютого 1984, Суми) – український актор театру і кіно. Після закінчення 2005 року КНУТКіТ ім. І. Карпенка-Карого майже двадцять років виходив на сцену Національного театру ім. Лесі Українки та Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра. Знімався в серіалах «Ворожка», "Біля причалу", "Дзвонар", "Шлях поколінь", у кінофільмі "Черкаси". Заслужений артист України. Після початку повномасштабного російського вторгнення Авдєєнко (позивний Авдєй) долучився до лав захисників України. Воював у Третій штурмовій на Запорізькому, Авдіївському та Бахмутському напрямках. Нагороджений у 2023 році нагрудним знаком "Золотий хрест" від головнокомандувача Збройних сил України.
"Сімейний альбом" – в Європарламенті та Раді Європи
(2025)
У Європарламенті та Раді Європи відбулися спеціальні покази документальної стрічки "Сімейний альбом" українки Марини Ткачук.
Дві українські стрічки у Лінкольн-центрі
(2025)
Відомий режисер Роберт Еґґерс у рамках своєї добірки "Заклинання “Носферату”: Роберт Еґґерс представляє" показав дві українські кінострічки. Покази відбулися з 5 по 9 лютого у Лінкольн-центрі в Нью-Йорку. 6 лютого представлено "Вечір на Івана Купала" Юрія Іллєнка (1968), 7 лютого – дебютний фільм Сергія Параджанова "Андрієш" (1954).
Іспанці дивилися українські фільми
(2025) Скоморощенко, Ольга
Протягом жовтня 2024 року в іспанській Саморі, столиці однієї з дев’яти провінцій Кастільї і Леону, щотижня в Державній публічній бібліотеці міста відбувалися покази українських фільмів. Першим став "Додому" (2019) Нарімана Алієва, потім "Терикони" (2021) Тараса Томенка, "Мої думки тихі" (2019) Антоніо Лукіча, і на завершення - "Домашні ігри" (2018) Аліси Коваленко. Новий директор бібліотеки Пако (Франсіско) Пардо підніс на вищий рівень організацію культурно-освітніх програм і заходів. Саме тому було вирішено провести показ фільмів з України - країни, до якої зараз прикута увага світу.