Києво-Могилянська школа професійної та неперервної освіти

Anti-Corruption Policy in Ukraine During the War with Russia
    (2023) Astramowicz-Leyk, Teresa; Nagornyak, Tetyana; Natalina, Nataliia; Osmolovska, Anna; Yurkovsyi, Volodymyr
    Anti-corruption policy indicates the maturity of the political system in conditions of uncertainty. In times of war, anti-corruption principles and mechanisms become decisive for achieving victory over the enemy and successfully reviving the state. According to the authors, Ukraine should urgently resolve corruption issues in such sectors (institutions) as health care, judiciary, prosecutor’s office and law enforcement agencies, customs and tax service, state regulation of the economy and interaction between the state and the private sector, and activities of political parties. Moreover, in conditions of Russia’s armed aggression against Ukraine, solving corruption issues in the defence sector and preventing corruption in state-owned enterprises, considering the significant damage caused by corruption in this sector, is of primary importance.
    Кризовий менеджмент переміщених ЗВО України в умовах воєнного стану
    (2023) Нагорняк, Тетяна
    Ефективна робота ЗВО – результат синергії кількох чинників, серед яких – система управління через впровадження ефективного врядування та імплементація системи менеджменту якості у відповідності до міжнародних стандартів (ISO 9001). Ключовими умовами функціонування такої системи в умовах кризи є стратегічне планування розвитку ЗВО, розподіл повноважень і відповідальності між всіма керівниками та співробітниками, проведення самоаналізу в формі внутрішніх аудитів, самооцінки, аналізу системи менеджменту якості та запровадження управлінських практик розвитку потенціалу ЗВО. Стаття містить досвід українських закладів вищої освіти, що були переміщені в період 2014 – 2022 років, в наслідок війни України з росією на своїй території. Авторка мала на меті узагальнити власний досвід переміщення, управління релокованим університетом і кейси з консультування інших переміщених ЗВО в рамках проєктів і програм імені Фулбрайта в Україні. Таке узагальнення практик кризового менеджменту університетами в умовах воєнного стану можуть стати корисними як з дослідницької точки зору, так і з практичної, бо повернення цих університетів потребуватиме знову оперативних інструментів. Серед них – управлінський аудит після переміщення, практики і механізми командотворення та стратегічного управління з урахування нового ринку праці та запитів суспільства, система оцінки ефективності управлінської та викладацької діяльності, система управлінських практик задля розвитку потенціалу ЗВО. Реалізація управлінських кроків через комплексний аудит кадрових, управлінських, комунікаційних, матеріально-технічних ресурсів і соціального капіталу університету; виявлення проблем й точок зростання; послідовне розв’язання задач і зміцнення позицій з метою розвитку і примноження потенціалу можуть стати ефективними відновлення діяльності ЗВО в нових локаціях та національної вищої освіти на шляху відновлення України у воєнний і післявоєнний час.
    Вступне слово головної редакторки
    (2024) Нагорняк, Тетяна
    "Empirio" – це майданчик, що об’єднує однодумців, науковців і дослідників, експертів-практиків. Ці люди щоденно роблять свій внесок у розвиток вітчизняної науки, сприяють її інтеграції в європейський простір і наближають до світових стандартів, зміцнюють наукові школи, тримають руку на пульсі проривних рішень та підтримують ефективний діалог з мережею освітян і науковців по всьому світу – задля підтримки України, просування її як незламної та успішної країни, що стоїть на варті свободи у світі! Впевнена, що кожен автор (чи авторка) знайде в "Empirio" можливість апробувати свої якісні дослідження і поділитися висновками з однодумцями й опонентами, а читачі й читачки – корисний для себе досвід і поштовх для нових науково-практичних пошуків. З Україною в серці творимо вітчизняну науку, вдосконалюємо вищу освіту, наближаємо нашу спільну Перемогу, змінюємо світ на краще!