Києво-Могилянська колегія як центр розвитку українського барокового письменств

Loading...
Thumbnail Image
Date
2016
Authors
Ісіченко, Ігор
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Abstract
Заслужене визнання за Києво-Могилянською колегією ролі центру українського життя ранньомодерної доби несе в собі одну фундаментальну проблему. Це до певної міри підживлюваний і ювілейними святкуваннями міф про унікальність Києво-Могилянської колегії як єдиної вищої школи на терені України, що стала центром творення вітчизняної альтернативи панівній "польсько-латинській" культурі. Цей міф міцно увійшов у національну свідомість ще з XIX ст., несучи на собі відбиток епохи "офіційної народности".
Description
Keywords
Києво-Могилянська колеґія, бароко, Петро Могила, Сильвестр Косов, риторична культура, києво-чернігівський гурток, стаття
Citation
Ісіченко І. Києво-Могилянська колегія як центр розвитку українського барокового письменств / Архиєпископ Ігор Ісіченко // Шлях у чотири століття : матеріали Міжнародної наукової конференції "AD Fontes - до джерел" до 400-ї річниці заснування Києво-Могилянської академії, 12-14 жовтня 2015 року / [наук. ред. Н. Яковенко ; упоряд. Н. Шліхта] ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". - Київ : [НаУКМА], 2016. - С. 96-101.