Лось, Ольга
Стаття присвячена аналізу діалектної лексики у російсько-українських словниках 20-х рр. ХХ ст., зокрема одиницям цього типу у російсько-українському академічному словнику за редакцією А. Кримського та С. Єфремова. За результатами дослідження діалектна лексика у цих словниках подана обмежено, не завжди маркована, основну її частину складають слова, що належать до південно-західного наріччя української мови. У російсько-українському академічному словнику за редакцією А. Кримського та С. Єфремова діалектні одиниці подані і описані ширше порівняно з іншими російсько-українськими словниками.
The paper focuses upon the analysis dialect words in the of the Russian-Ukrainian dictionaries of the 1920s, in particular units of this type in the Russian-Ukrainian academic dictionary by A. Krymsky and S. Yefremov. According to the results of the research, the dialect words in these dictionaries is limited, not always marked, the main part of which is composed of words belonging to the southwestern dialect of the Ukrainian language. In the Russian-Ukrainian academic dictionary by A. Krymsky and S. Yefremov dialect words are described more widely than in other Russian-Ukrainian dictionaries.
діалектна лексика, російсько-український словник, академічний словник, тези конференції, dialect words, Russian-Ukrainian dictionary, academic dictionary
Лось О. Діалектна лексика у російсько-українському академічному словнику за редакцією А. Кримського та С. Єфремова / Ольга Лось // Мовний простір слов'янського світу : тези доповідей ІV Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених / Національний університет "Києво-Могилянська академія". - Київ, 2018. - С. 14-17.