Ковба, Марія
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Використано комплексний підхід, який передбачає застосування методів лінгвістичного аналізу, порівняльного мовознавства. Метою дослідження є визначення взаємозв’язку між соматизмами та культурою на прикладі фразеологізмів, аналіз їх лексико-семантичної структури та інтерпретації в українській та англійській мовах. Використано порівняльний метод, щоб проаналізувати, як соматичні фразеологізми з компонентами пов’язані між собою та чим відрізняються, на прикладі фразеологічої одиниці "голова".
A comprehensive approach is used, which involves the use of methods of linguistic analysis and comparative linguistics. The aim of the study is to determine the relationship between somatisms and Culture on the example of phraseological units, analyze their lexical and semantic structure and interpretation in Ukrainian and English. A comparative method was used to analyze how somatic phraseological units with components are related and differ from each other, using the example of the phraseological unit "head".
"голова", фразеологічна одиниця, українська мова, англійська мова, соматизм, соматичний фразеологізм, лінгвокультурні особливості, лексико-семантична структура, інтерпретація, тези конференції, "head", phraseological unit, Ukrainian language, English language, somatism, somatic phraseology, linguistic and cultural features, lexical-semantic structure, interpretation
Ковба М. Лінгвокультурні особливості фразеологізмів із соматизмами у зіставному аспекті (на матеріалі української та англійської мов) / Марія Ковба // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VII Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 26 травня 2023 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2023. - С. 95-99.