Кірсенко, Михайло
Життя схоже на піщаний бархан чи закрижанілу кучугуру: видряпуймося нагору повсякчас, аби не сковзнути в прірву; неможливо залишитись пасивно на місці. Замолоду шукаємо себе в світі, з плином віку і часу віднаходимо Всесвіт у собі. Ми пагінці й не дамо ся поховати, тож плекаймо самобутність і визначаймось у довкіллі, не хизуймось, а навчаймо і вчімось, добираймо гідні вартості й позбуваймось мотлоху, спілкуймось і борсаймося, сперечаймось (проте не сварімось), вагаймось і сумніваймось, долаймо перешкоди, мріймо і діймо, рухаймось і не втрачаймо віри в майбуття.
модель України, вчителі-професори, Спілка українських комбатантів, Києво-Могило-Заборовська, Історія -Вчителька Життя (magistra vitae), потенціал України, Вінстон Черчилль, історичний детермінізм, концепція історії, взаєморозуміння і повага, стаття
Кірсенко М. В. Активи, альтернативи і перспективи історії (до 30-річчя кафедри історії в НаУКМА) / Кірсенко М. В. // Наукові записки НаУКМА. Історичні науки. - 2023. - Т. 6. - С. 5-13. - https://doi.org/10.18523/2617-3417.2023.6.5-13