Імплікатури мовленнєвого спілкування в українських телеграм-каналах

Балаж, Валентина
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Досліджено імплікатури мовленнєвого спілкування, виокремлені з популярного в Україні новинного блогу STERNENKO. Їхній аналіз засвідчує, що найбільш продуктивним у контексті творення імплікатур є порушення максим кількості та якості принципу кооперації Г. П. Грайса. Використання імплікатур в обраному дискурсі найчастіше зумовлене бажанням урізноманітнити фрагменти повідомлення та іронізувати над обговорюваними подіями.
The research analyzes conversational implicatures used in the popular Ukrainian news blog STERNENKO. The analysis of implicatures proves that the violation of maxims of quantity and quality of the principle of cooperation is the most productive in the context of creating implicatures. Implicatures in the selected discourse are used due to the desire to diversify fragments of a message and ironize discussed events.
імплікатури мовленнєвого спілкування, принцип кооперації, лінгвістична прагматика, дискурс телеграм-каналів, тези конференції, conversational implicatures, cooperative principle, pragmalinguistics, telegram channels discourse
Балаж В. О. Імплікатури мовленнєвого спілкування в українських телеграм-каналах / Валентина Балаж // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VII Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 26 травня 2023 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2023. - С. 20-23.