Затилюк, Ярослав
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Систематизовано дані відомих досліджень про ремонт Десятинної церкви в середині XVIII ст. Відзначаються їхні неточності, а також уводиться до наукового обігу грамота київського митрополита Арсенія 1761 р. з колекції Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Документ важливий для визначення характеру ремонту споруди Десятинної церкви в 1760-х роках, зведеної коштом митрополита Петра Могили.
The data of the key studies on the renovation of the Tithe Church in the middle of the 18th century have been systematized. Their inaccuracies are noted, and a charter of Metropolitan Arseniy of Kyiv of 1761 from the collection of the Institute of Manuscript of the V. I. Vernadskyi National Library of Ukraine is also introduced. The document is important for determining the nature of the renovation of the building of the Tithe Church in the 1760s, built at the expense of Metropolitan Petro Mohyla.
Десятинна церква, ремонт, київський митрополит Арсеній Могилянський, грамота, Інститут рукопису, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, матеріали конференції, Tithe church, renovation, Kyivan Metropolitan Arseniy Mohylianskyi, charter, Institute of Manuscript, V. I. Vernadskyi Nаtional Library of Ukraine
Затилюк Я. В. Нові відомості про ремонт Десятинної церкви в 1760- х роках (за документальними матеріалами Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського) / Затилюк Ярослав Володимирович // Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек : матеріали міжнародної наукової конференції (Київ, 3–5 жовтня 2023 р.) / [відп. ред. О. М. Василенко] ; Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Інформаційно-бібліотечна рада НАН України, Асоціація бібліотек України. - Київ : Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, 2023. - С. 528-531.