Біметалеві довгі мечі кіммерійського часу

Клочко, Данило
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Статтю присвячено мечам типу біметалевої колючо-ріжучої зброї з хрестоподібним руків’ям, які вирізняються з-поміж інших своїми розмірами — до метра включно, натомість інші мечі цього типу сягають 50 сантиметрів. Висунуто гіпотези про походження і призначення таких довгих мечів.
The article is dedicated to the swords of bimetallic type with cross-shaped handles, which stand out due to their sizes – up to 1 m, while other swords of this type only reach 50 cm. The hypotheses about the origin and purpose of such long swords are suggested.
кіммерійський час, карасукська культура, Північне Причорномор’я, Кавказ, військова справа, Суботівське городище, тези конференції, Cimmerian time, Karasuk culture, North Pontic Region, Caucasus, warfare, Subotiv settlement
Клочко Д. Д. Біметалеві довгі мечі кіммерійського часу / Данило Клочко // Археологічні студії: здобутки та перспективи 2022 : тези конференції, 27 січня 2022 року / [редкол.: О. Білинський (голова), М. Іванов, Д. Клочко, Ю. Ходукіна] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра археології. - Київ : НаУКМА, 2022. - C. 45-49.