Бистрицький, Євген
Дерець, Вікторія
Заславський, Олександр
Захаров, Євген
Ми, незалежне експертне коло, згуртоване на основі громадської ініціативи "Виборча Рада UA", пропонуємо широкій громадськості та, зокрема, політикам узагальнену оцінку того, що було зроблено або мало бути зроблено (дії і бездіяльність нової влади) в основних сферах українського суспільства за половину каденції Президента України. Це сфери інституційної організації публічної влади, економічної та гуманітарної політики, зовнішньої політики, оборони і національної безпеки. Вражаючий виборчим рейтингом демократичний прихід до влади шостого Президента України, перше в історії країни формування політично монопольної парламентської більшості його партією радикально оновили склад законодавчої і виконавчої гілок влади. Була запропонована та практично застосована й нова ідеологічна модель урядування суспільно-політичним розвитком України — народовладдя. За половину каденції управління країною нова влада продемонструвала відповідні результати повсякденного, тактичного і стратегічного керування суспільством, зокрема щодо політики реформ в умовах продовження агресії з боку путінської Росії. Цього часу, вважаємо ми, цілком достатньо для свідомої оцінки управлінської компетенції та політико-ідеологічної візії представників діючої влади з боку як суспільства, так і експертного середовища. Ми скористалися цією можливістю надати таку узагальнену експертну оцінку. Оцінка, яку ми пропонуємо тут, є важливою для отримання загального бачення стану українського суспільство на сьогодні. Наша оцінка відрізняється від двох полюсів обговорення дій влади — як від зосередження суспільної уваги на поточному перебігу критичних подій, що стають підставою для публічних обговорень на численних телевізійних ток-шоу та у соцмережах, так і від її офіційної самооцінки. Ми пропонуємо узагальнене, максимально незалежне експертне резюме структури і змісту здійснення нової владою демократичних європейських реформ, поставлених на порядок денний країни Майданом, в умовах агресії путінської Росії. Структура і методика кожної самостійної частини нашого дослідження починається з констатації стану справ на початок 2019 року, фіксує передвиборчі декларації та обіцянки нової влади у кожній з обраних сфер, здійснює експертну оцінку дій і бездіяльності влади, вказує на існуючі альтернативні пропозиції від опозиції чи громадянського суспільства та, нарешті, надає експертні рекомендації, що треба робити суспільству і владі у кожній окремій сфері. Ми певні, що надана експертна оцінка й рекомендації є підставою для принципової розмови суспільства і влади, зокрема для ефективного діалогу громадянського суспільства з центральною владою, а також владою різних рівнів. Ми віримо, що проведений аналіз слугуватиме серйозним орієнтиром для політиків та засобів масової інформації, а також стане у нагоді для формування критичного мислення свідомого громадянина-виборця.
організація публічної влади, виконавча влада, місцеве самоврядування, регіональна політика, політика цифровізації, громадянське суспільство, мовна політика, врегулювання на Донбасі, аналітична доповідь
На екваторі нової влади (2019-2021 роки): досягнення, проблеми, перспективи : аналітична доповідь / Є. Бистрицький, А. Булах, І. Бураковський [та ін.] ; ред.: М. Яковлєв, В. Пекар ; Школа політичної аналітики НаУКМА. - Київ : [б. в.], 2021. - 179 c. - Автори: Євген Бистрицький, Анна Булах, Ігор Бураковський, Петро Бурковський, Андрій Бутін, Андрій Волошин, Альона Гетьманчук, Вікторія Дерець, Олександр Заславський, Євген Захаров, Мар’яна Захарченко, Марія Золкіна, Юлія Кириченко, Павло Клімкін, Алла Кобилянська, Павло Ковтонюк, Ігор Коліушко, Євген Крапивін, Роман Куйбіда, Максим Лациба, Олександр Марусяк, Роман Матвійчук, Олександра Матвійчук, Вадим Міський, Марина Пезенті, Тетяна Печончик, Олександр Саган, Ольга Стрелюк, Віктор Тимощук, Анатолій Ткачук, Тарас Фініков, Микола Хавронюк, Павло Шеремета, Євген Школьний, Станіслав Юхименко, Олександр Неберикут.