Слово головної редакторки

Шліхта, Наталія
Цей том ми приурочуємо до 30-ліття кафедри історії Національного університету "Києво-Могилянська академія", заснованої 13 січня 1993 року. У спеціальній рубриці, яка присвячена цьому ювілею, вміщено спогади і роздуми професора Михайла Кірсенка, засновника нашої кафедри, про історію загалом, а також історію та перспективи кафедри і нашого університету. Ми підготували наш журнал для широкої аудиторії науковців, викладачів, аспірантів, докторантів та усіх, хто цікавиться людиною в історії, сучасними підходами, методологіями та джерелами для її вивчення. Ми присвячуємо його ювілею рідної кафедри й вкотре засвідчуємо нашу відданість місії журналу — примноженню й популяризації історичного знання, що як ніколи актуальні в умовах повномасштабної війни Росії проти України. Коли цей том уже було подано до друку, стало відомо про трагічну загибель наших колег — професора Михайла Кірсенка, засновника й першого завідувача нашої кафедри, і Тетяни Балабушевич, яка викладала на кафедрі з моменту її заснування і була першим штатним її працівником. Немає слів, щоб висловити нашу скорботу через цю трагедію. Тому наш журнал завершує рубрика "In Memoriam", у якій ушановуємо пам’ять наших колег Михайла Кірсенка, Тетяни Балабушевич і Сергія Горіна.
російсько-українська війна, блекаут, подяка, 30-ліття кафедри історії, стаття
Шліхта Н. В. Слово головної редакторки / Наталя Шліхта // Наукові записки НаУКМА. Історичні науки. - 2023. - Т. 6. - С. 3-4.