Рабство в Османській імперії XVIII-XIX ст.

Мовчан, Діана
Кваліфікаційна робота є комплексним дослідженням змін у сфері рабства в Османській імперії. Метою роботи є представлення змін у способах постачання рабів в Османську імперію, зокрема протягом XVІІІ-XIX століть. У першому розділі ми розглянемо загальний контекст, щоб зрозуміти, що являла собою класична картина рабства в Османській імперії. Він буде присвячений періоду XV-XVII століть. Другий розділ описує ситуацію з рабством в XVIII столітті. Він має на меті окреслити трасформації, що відбулись у методах постачання невільників. Нарешті, у заключному третьому розділі розглядається вплив змін у міжнародному становищі Османскої імперії на офіційну позицію щодо інституту рабства, що врешті-решт призвело до його поступового скасування. Для цієї роботи була залучена англомовна література, адже ця тема не є досить представленою в українській історіографії. Таким чином використана література включає в себе монографії по загальній історії османського рабства, а також вузькоспеціалізовані праці. Як результат, в роботі представлено комплексну картину змін інституту рабства в Османській імперії, зокрема, поступові зміни в шляхах постачання рабів і їх наслідки, що в результаті призвели до заборони рабства в Османській імперії.
військовополонені, рабство, Османська імперія, бакалаврська робота