Роль використання корпусних технологій при перекладі науково-популярного тексту

Вантажиться...
Ескіз
Автори
Александрова, Софія
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Анотація
Теза полягає в тому, що використання корпусних технологій є важливим для розвитку компетентності в перекладі науково-популярного тексту. Використання корпусів текстів як зразків норм англійської та української мов допомагає формувати білінгвальну компетенцію, а їх жанрове й тематичне наповнення сприяє розвитку текстотипологічної та екстралінгвістичної компетенцій.
Опис
The thesis is that the use of Corpus Technologies is important for the development of competence in translating popular science text. The use of text corpuses as samples of the norms of English and Ukrainian languages helps to form bilingual competence, and their genre and thematic content contributes to the development of textotypological and extralinguistic competencies.
Ключові слова
корпус текстів, корпусні технології, корпусна лінгвістика, науково-популярна література, типологія корпусів, Scketch engine, тези конференції, Corpus of texts, Corpus technologies, corpus linguistics, popular science literature, typology of Corpus, Sketch Engine
Бібліографічний опис
Александрова С. Роль використання корпусних технологій при перекладі науково-популярного тексту / Софія Александрова // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VII Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 26 травня 2023 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова), Близнюк К. Р., Пальчевська О. С., Широков В. А., Лучик А. А., Тищенко О. В., Надутенко М. В., Балаж В. О.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2023. - С. 8-15.