Готун, Ігор
Іванова, О.
Кублій, Михайло
Інститут археології Національної академії наук України
Північна експедиція Інституту продовжила вивчення багатошарового поселення періоду пізнього Трипілля — доби Київської Русі в уроч. Козаків Яр на південно-східній околиці с. Ходосівка у столичних передмістях. Пам’ятку в 1968—1969 рр. відкрив і вивчав Р. Орлов, у 1972 р. на чолі різних груп розкопували О. Сухобоков і Л. Рутківська, у 1985, 1987—1989 рр. досліджували загони під керівництвом В. Петрашенко, у 1996 р. на ній працювали Р. Осадчий та О. Філюк. У новому тисячолітті пункт увійшов до низки об’єктів, де Північна експедиція втілює проект вивчення та популяризації яскравих пам’яток культурної спадщини на території Ходосівки та навколо неї.
урочище Козаків Яр, Ходосівка, розкопки, керамічний посуд, кістки ссавців, стаття
Життя слов'ян переддержавного періоду за новими розкопками поселення Ходосівка - Козаків Яр / І. Готун, С. Сорокін, О. Казимір, М. Гунь, Т. Лозниця, О. Іванова, М. Кублій // Археологічні дослідження в Україні, 2022 : щорічник / голов. ред. Болтрик Юрій ; Національна академія наук України, Інститут археології. - Київ : Інститут археології Національної академії наук України, 2023. - С. 100-105.