Чи існує в Україні диспаритет за освітою щодо куріння?

Андрєєва, Тетяна
У статті розглянуто диспаритет за освітою щодо поширеності куріння та припинення куріння серед українського населення у гендерних та вікових групах. Серед чоловіків із вищою освітою куріння є менш поширеним і більша частка колишніх курців. Серед жінок ще у 2005 р. більше курців було серед осіб з вищою освітою, але соціальний градієнт поступово збільшується серед молодших жінок. Соціальне формування, дифузія інновацій та гендерні стереотипи розглянуті як можливі пояснення отриманих результатів.
Disparities by education regarding smoking prevalence and quitting smoking in Ukrainian population were considered in gender and age groups. Men with higher education have lower smoking prevalence and larger proportion of former smokers. Among women, back in 2005 there were more smokers among those with higher education, but the social gradient increases consistently among younger women. Social shaping, diffusion of innovation, and gender-related differences are considered as potential explanations of the revealed patterns.
куріння, припинення куріння, соціальний диспаритет, освіта, соціальний градієнт за освітою, стаття, smoking, quitting smoking, social disparity, education, educational gradient
Андрєєва Т. І. Чи існує в Україні диспаритет за освітою щодо куріння? / Андрєєва Т. І. // Наукові записки НаУКМА. - 2011. - Т. 122 : Соціологічні науки. - С. 66-70.