Модель комп'ютерного словника оказіоналізмів Оксани Забужко

Галько, Марія
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
У статті розглянуто теоретичні засади та етапи створення комп’ютерного словника оказіоналізмів Оксани Забужко. Мова авторки дивує своєю різноманітністю. Проте дотепер не було створено словника новотворів письменниці, тому було вирішено дослідити її творчість і лексикографічно зафіксувати. Також проаналізовано чинні словники цього типу та створено унікальний електронний словник авторських неологізмів письменниці.
The article examines the theoretical foundations and stages of creating a computer dictionary of occasionalisms by Oksana Zabuzhko. The author’s language is surprising in its diversity. However, a dictionary of the writer’s innovations has not been created so far, so it was decided to research her work and record it lexicographically. Current dictionaries of this type were also analyzed and a unique electronic dictionary of author’s neologisms of the writer was created.
оказіоналізм, авторський неологізм, електронний словник, лексикографія, словникова стаття, тези конференції, occasionalism, author’s neologism, electronic dictionary, lexicography, dictionary article
Галько М. Модель комп'ютерного словника оказіоналізмів Оксани Забужко / Марія Галько // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VII Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 26 травня 2023 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2023. - С. 58-62.