Сиволап, Михайло
Болтрик, Юрій
Інститут археології Національної академії наук України
До фондів Черкаського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини, літом 2022 р. надійшла мініатюрна ольвійська монета-дельфінчик. Музею її передав мешканець с. Медведівка на Чигиринщині Б. Ворона. Монету знайдено на поселенні скіфського часу Погибельне, на ріллі, у західному кутку поля, приблизно за п’ять метрів від краю лісу. Поселення Погибельне маловідоме широкому загалу фахівців (його назва походить від сусіднього болота) розташоване за 7 км на схід від Матронинського городища. Цілком імовірно, що поселення Погибельне пов’язане з останнім періодом існування цієї великої укріпленої поселенської структури. Поселення Погибельне розташоване орієнтовно за 1,7—2 км на південний захід від околиці с. Медведівка Черкаського р-ну й обл., приблизно за 250—300 м на захід від дороги до с. Головківка.
ольвійська монета-дельфінчик, поселення Погибельне, кераміка скіфського часу, культові підношення, стаття
Сиволап М. П. Ольвійська монета-дельфінчик з округи Матронинського городища (поселення Погибельне) / М. Сиволап, Ю. Болтрик // Археологічні дослідження в Україні, 2022 : щорічник / голов. ред. Болтрик Юрій ; Національна академія наук України, Інститут археології. - Київ : Інститут археології Національної академії наук України, 2023. - С. 331-333.