Клим, Юрій
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Стаття аналізує нові слова з компонентом "зет-", що з’явилися в Інтернеті під час російсько-української війни. Використовуючи новий вебкорпус ПАВУК, було знайдено 64 такі неологізми. Стаття наводить приклади вживання цих слів і висловлює припущення про високу продуктивність компонента "зет-". Зазначається, що ці неологізми відображають соціальні та політичні зміни, спричинені війною. Висновки статті дають уявлення про роль неологізмів у мові та їх важливість для розуміння суспільних процесів.
The article analyzes new words with the "zet-" component that appeared on the Internet during the Russian-Ukrainian war. Using the PAWUK web corpus, 64 such neologisms were found. The article gives examples of the use of these words and suggests the high productivity of the "zet-" component. It is also noted that these neologisms reflect the social and political changes caused by the war. The conclusions of the article provide insight into the role of neologisms in language and their importance for understanding social processes.
неологізм, словотвір, вебкорпус, ГРАК, ПАВУК, тези конференції, neologism, word formation, web corpus, GRAC, PAWUK
Клим Ю. Нова інвективна лексика з компонентом "зет-" у сучасній інтернет-комунікації: на матеріалі вебкорпусу / Юрій Клим // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VII Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 26 травня 2023 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2023. - С. 90-94.