Лінгвальні маркери пропаганди в українських соцмережах

Герасімчук, Ольга
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Тези присвячено теоретичним аспектам вивчення пропаганди. Визначено, що пропаганда — це навмисне поширення неправдивої або спотвореної інформації з метою вплинути на мислення та поведінку людей. Також описано пробне дослідження твітів, вибраних за ярликами "західняки" і "малороси". Створено мінікорпус на Sketch Engine, визначено ключові його слова, описано їхню сполучуваність.
This thesis is devoted to the theoretical aspects of propaganda analysis. It is determined that propaganda is the intentional dissemination of false or distorted information in order to influence people’s thoughts and behavior. The paper also describes a pilot study of tweets selected by the labels "західняки" (Westerners) and "малороси" (Little Russians). In addition, a minicorpus was created using Sketch Engine, its keywords were identified, and their compatibility was described.
методи пропаганди, соціальні мережі, Twitter, ключові слова, тези конференції, methods of propaganda, social networks, Twitter, keywords
Герасімчук О. Лінгвальні маркери пропаганди в українських соцмережах / Ольга Герасімчук // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VII Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 26 травня 2023 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2023. - С. 63-69.