Неінвазивні дослідження фортеці св. Єлисавети

Тупчієнко, Микола
Собчук, Валентин
Шатковський, Владислав
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
У статті описано історію дослідження фортеці Св. Єлисавети в м. Кропивницький, а також результати неінвазивних археологічних досліджень, проведених у 2019 р. Автори публікації закликають дослідників залучати різноманітні неінвазивні методи досліджень, оскільки ті не завдають шкоди пам’яткам, натомість дають змогу визначити перспективні ділянки подальших досліджень і точно розмістити розкоп над визначеним об’єктом.
The current paper describes the results of the non-invasive archaeological exploration of St.Elizabeth’s Fortress in 2019 in the city of Kropyvnytskyi, as well as the history of previous archaeological research of the monument. This publication encourages researchers to apply a variety of non-invasive research methods that do not harm monuments, help to identify promising areas for further research and allow accurate placement of excavations over a specific site.
земляна фортеця, геомагнітна зйомка, електротомографія, неінвазивні дослідження, тези конференції, earthen fortress, geomagnetic survey, electrical tomography, non-invasive research
Тупчієнко М. П. Неінвазивні дослідження фортеці св. Єлисавети / Микола Тупчієнко, Валентин Собчук, Владислав Шатковський // Археологічні студії: здобутки та перспективи 2022 : тези конференції, 27 січня 2022 року / [редкол.: О. Білинський (голова), М. Іванов, Д. Клочко, Ю. Ходукіна] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра археології. - Київ : НаУКМА, 2022. - С. 95-101.