Сидорчук, Таїсія
Інститут обдарованої дитини НАПН України
Матеріали доповіді учасника Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції "Лідерство і обдарованість: сучасний науковий дискурс і освітня практика", 14-19 лютого 2024 року. Стаття присвячена висвітленню ключової ролі видатного вченого другої половини ХХ ст. Омеляна Пріцака у створенні та розбудові українознавчого центру в Гарвардському університеті в 1960-1990-х рр. Розкривається значення вченого як автора концепції української науки в США, організатора-засновника і першого директора Українського наукового інституту Гарвардського університету, викладача, ініціатора і творця різноманітних науково-дослідницьких програм і проектів, які сприяли інтеграції україністики у міжнародний науковий процес.
The article is dedicated to highlighting the key role of the outstanding scholar of the second half of the twentieth century professor Omeljan Pritsak in the creation and development of the Ukrainian Studies Centre at Harvard University in the 1960s-1990s. The importance of the scholar as the author of the concept of Ukrainian science in the USA, the organizer-founder and the first director of the Harvard Ukrainian Research Institute, a teacher, initiator and creator of various research programs and projects that contributed to the integration of Ukrainian studies in the international scientific process is revealed.
Омелян Пріцак, українознавчий центр Гарвардського університету, українська зарубіжна наука, матеріали конференції, Omeljan Pritsak, Ukrainian Research Centre of Harvard University, Ukrainian studies abroad
Сидорчук Т. М. Омелян Пріцак – провідний представник і лідер української зарубіжної науки другої половини ХХ століття / Сидорчук Т. М. // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції "Лідерство і обдарованість: сучасний науковий дискурс і освітня практика", 14-19 лютого 2024 року / Національна академія педагогічних наук України [та ін.]. - Київ : Інститут обдарованої дитини НАПН України, 2024. - C. 105-114.