Завгородній, Юрій
Наукова думка
Розділ 3. з монографії "Орієнталістська парадигма" у дослідженні східних філософій, XIX - перша половина XX ст." Ми зосередимо увагу на таких п’яти аспектах: 1) спробуємо зрозуміти логіку подання у конкретному виданні індійського історико-філософського матеріалу: чому наявні ті, а не інші даршани та їхні представники; 2) з’ясуємо, чи наявний у виданні матеріал, безпосередньо присвячений творам Дживи Госвамі й даршані, до якої він належав; 3) якщо такий матеріал присутній, спробуємо зрозуміти, яка особливість його подання, звертаючи увагу на той важливий факт, що Джива Ґосвамі — це теїстичний (монотеїстичний) мислитель; 4) якщо такий матеріал відсутній, намагатимемося зрозуміти чому; 5) окремо звернемо увагу на можливі впливи (взаємовпливи) між авторами залучених нами видань.
історія індійської філософії, Дживи Ґосвамі, даршани, Вайшнавська релігійно-філософська (теологічна) думка, розділ монографії
Завгородній Ю. Ю. Релігійно-філософська думка Дживи Ґосвамі в індологічній літературі XIX - першої половини XX ст. (приклад орієнталістичного стереотипу) / Юрій Завгородній // "Орієнталістська парадигма" у дослідженні східних філософій, XIX - перша половина XX ст. / [О. Ярош, Ю. Завгородній, А. Стрелкова та ін. ; відп. ред. О. А. Ярош] ; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди. - Київ : Наукова думка, 2023. - Розд. 3. - С. 57-70.