Ідея Університету і Могилянський палімпсест

Сігов, Костянтин
Найкращі праці про Університет, як ми бачимо, належать до тих "тривалих у часі явищ", які є вкрай актуальними для відновлення університетської традиції в Україні. Було б помилково і неправомірно спрощувати ідею університету до так званого "традиціоналізму". Здоровий глузд і тверезий погляд на сучасні хвилі "варваризації" європейського простору, а також, ближче до нас, на спокуси знову затирати та переписувати "могилянський палімпсест", актуалізують для Києва "культуру викладу, якої так часто бракує вільним дискусіям, як в університеті, так і за його межами. Цю культуру часто розуміють як щось необов'язкове, довільне чи навіть нещире та надумане. Однак ті дискусії, що відбуваються в стінах університету, мають становити яскраве свідчення того, що така культура насправді є найкращим прикладом для наслідування, попри століття ворожнечі та агресії".
НаУКМА, Національний університет "Києво-Могилянська академія", освіта, NaUKMA, National University of Kyiv-Mohyla Academy, education
Сігов К. Б. Ідея Університету і Могилянський палімпсест / Костянтин Сігов // Університетська автономія: [спец. вип. часопису "Дух і Літера"] / [упоряд. Сергій Квіт та ін.; авт. передмови В.С. Брюховецький]. - К.: Дух і Літера, 2008. - С. 127-136.