Концепт "війна" у поезії Ярини Чорногуз

Яновська, Марина
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
У цій роботі описано специфіку концепту "війна" у межах поезії Ярини Чорногуз. Зібрано вибірку лексем, котрі вербалізують концепт, і розділено їх на дві основні категорії, які у свою чергу складаються із менших підкатегорій. Описано характерні сполучення із провідними лексемами, завдяки яким виникають нові трактування та ознаки.
This research investigates the specifics of the concept "war" within the poetry by Yaryna Chornohuz. The sample of lexemes, which form the concept was collected and divided in two main categories that consist subcategories. Some individual words combinations with the leading lexemes are described, which gives the opportunity of new interpretations to arise.
концепт, вербалізація, лексеми, соматизми, метафора, метонімія, епітет, персоніфікація, війна, тези конференції, concept, verbalization, lexeme, somatic, metaphor, metonymy, epithet, personification, war
Яновська М. С. Концепт "Війна" у поезії Ярини Чорногуз / Марина Яновська // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VIIІ Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 24 травня 2024 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2024. - С. 254-258.