eKMAIR

Electronic Kyiv-Mohyla Academy Institutional Repository

 

Recent Submissions

Item
Розробка веб-застосунку на основі дослідження підходів SSR та CSR (SPA)
(2022) Горуля, Катерина; Кравченко, Олена
Метою моєї курсової роботи є дослідити підходи до відображення контенту у браузері – SPA і SSR, зрозуміти як вони працюють, в чому їх різниця і в яких випадках потрібно використовувати кожен з підходів. За результатами дослідження обрати відповідний підхід для розробки мого власного веб-додатку для запису на косметичні послуги, ідею, цінності та дослідження якого, я описувала у своїй минулій курсовій роботі.
Item
Рефакторинг бібліотеки NGCollector 1.0
(2022) Іванюк, Назар; Бублик, Володимир
Метою цьогорічної роботи є аналіз недоліків бібліотеки NGCollector 1.0, які унеможливлюють її використання у проєктах реального світу та створення удосконаленої версії NGCollector 2.1, яка повинна відповідати критеріям та запитам сучасних програм. Планується провести глибокий аналіз та оптимізацію процесу виділення пам’яті й створення нових об’єктів та алгоритму збору сміття. Фінальною метою проєкту є досягнення часу виконання процесу створення об’єктів такого, який співставний часу створення об’єктів при використанні наявної реалізації засобу управління пам’яттю стандартної бібліотеки шаблонів – SmartPtr.
Item
Розробка безсерверного веб застосунку з використанням сервіс-провайдера Amazon Web Services
(2022) Колесник, М.; Борозенний, Сергій
У цій курсовій роботі я хочу дослідити переваги і недоліки serverless, проаналізувати ситуації, у яких даний підхід є найкращим інструментом для вирішення задач інженерів. На основі здобутих знань я реалізую власний serverless веб застосунок із використанням сервіс-провайдера Amazon Web Services.
Item
Розробка веб-застосунку із рекомендаціями на базі музичних інтересів/навичок
(2022) Копійка, Вадим; Вовк, Наталя
У даній курсовій роботі описано перебіг розробки веб-застосування, яке вміщує в собі рекомендаційні можливості для користувачів на базі спільних музичних інтересів та навичок. Успішне створення такого застосунку й було метою курсової роботи. Під час її виконання було розглянуто необхідні для розуміння аспекти предметної області та потреби цільової аудиторії, аби зрозуміти очікування та надати якомога корисніший для них продукт. Також у роботі розглянуто сучасні інструменти та підходи до розробки веб-застосунків. Було проведено аналіз вимог до продукту та зроблено обґрунтований вибір потрібних технологій. Описана реалізація кожної із частин застосування, що створювалося за допомогою відповідних інструментів: React і NextJS для розробки клієнтської частини та NodeJS-фреймворку Koa для серверної відповідно. Як наслідок, у результаті роботи над курсовою було отримано веб-застосування, яке здатне зацікавити меломанів своїм рекомендаційним аспектом та стати в нагоді як під час знаходження людей за спільними музичними вподобаннями, так і під час пошуку нової музики.
Item
Особливості управління пам'яттю з розвитком версій С++
(2022) Крейдун, Андрій; Бублик, Володимир
У цій роботі розглядаються особливості роботи з пам’яттю з розвитком С++ та виходом нових стандартів. Також проведений аналіз деяких інструментів мови, що часто використовуються, також нових інструментів, які нещодавно ввійшли в стандарт. Практичною частиною було комбінування ефективного методу управління пам’яті для малих об’єктів й використання програмованих ресурсів пам’яті.
Item
Учительне Євангеліє 1616 року в контексті "мовної програми" Мелетія Смотрицького
(Laurus, 2013) Чуба, Галина
Лінгвістична діяльність Мелетія Смотрицького, незважаючи на, здавалось би, значне число здійснених на сьогодні досліджень, залишає чимало запитань. Головний аспект, на якому зосереджують увагу сучасні науковці та їхні попередники, — це заслуги Мелетія Смотрицького як граматиста, укладача однієї з перших граматик церковнослов’янської мови (Граматика Славенскія правилноє синтагма), що вийшла в Ев’є 1619 року.
Item
Розробка системи мікросервісів з використанням Apache Kafka
(2022) Круковська, Яна; Борозенний, Сергій
Метою роботи є виокремлення одних з найбільш поширених видів архітектури застосунків, їх опис, визначення переваг та недоліків кожної. На основі мікросервісної архітектури розглянути типи комунікацій між розподіленими сервісами і практично перевірити їх на прикладі власної реалізації системи автоматизації піцерії.
Item
Розробка мобільного додатку для системи автоматизованого поселення до гуртожитку
(2022) Ксенофонтова, Софія; Франків, Олександр
Результатом написання даної курсової роботи є MVP додаток DMS, що являє собою мобільний клієнт однойменної системи автоматизованого поселення до гуртожитків, яка до цієї роботи мала лише веб клієнт, для ОС iOS. З реалізованою можливістю аутентифікації користувача через Microsoft Authentification Library МSAL, надсиланням Push Notification користувацьких сповіщень за допомогою Firebase Cloud Messaging. Реалізований проєкт складається з Xcode репозиторію, що представлений на GitHub.
Item
Розробка користувацького інтерфейсу веб- застосунку системи "SmartUkma"
(2022) Ксьондзик, М.; Корнійчук, Максим
Метою є автоматизація та централізація процесу запису на курсові, а також спрощення запису для студентів та покращення користувацького досвіду.
Item
Освоєння "чужого" сакрального простору (католицькі святі та чуда у прикладах Йоаникія Ґалятовського)
(Laurus, 2013) Яковенко, Наталя
Категорію сакрального простору, на якому оприявнюється "присутність Бога" через чуда, реліквії, чудотворні ікони, стінопис храмів, церковні піснеспіви, обрядові дійства та ін., нещодавно було доповнено поняттям "ієротопії" — напряму/підходу, що пропонує вивчати творення сакральних просторів як наслідок цілеспрямованих дій з актуалізації образів священного чи "спогадів" про нього. Дослідження застосованих при цьому прийомів/засобів дозволяє не лише розширити наші уявлення про соціокультурний поштовх до відповідних зусиль, а й щільніше вписати релігійну свідомість у поле культури як такої. Адже під цим кутом зору тлумачення правд віри постає як мінливе у часі та залежне від багатьох об’єктивних і суб’єктивних обставин достоту так само, як і решта форм людської творчості.
Item
Автоматизація інфраструктрури підприємства на GCP
(2022) Кучер, Антон
Метою цієї роботи є формулювання основних понять, що стосуються теми дослідження, проведення дослідження та аналізу інформаційних систем підприємств, запропонування загальної схеми та мислення при роботі з підприємствами, при цьому враховуючи сучасні вимоги до безпеки в таких системах. Функціональним значенням системи є створення середовища для середнього підприємства в якому може проводитись аналітичний аналіз даних за допомогою машинного навчання. Також в потреби входить підтримка існуючого коду, зберігання і постійне оновлення даних. В системі присутні брокери повідомлень у вигляді Pub/Sub, які забезпечують стеження і реагування на зміни використовуючи Cloud Functions.
Item
Маловідомий "Епітафіон" Варлаамові (Ясинському) 1707 року (про самоусвідомлення київської церковної еліти початку XVIII століття)
(Laurus, 2013) Яременко, Максим
Кінець XVII та початок XVIII ст. в історії України традиційно виділяють в окремий період, що пройшов під яскравим світлом зірки гетьмана Івана Мазепи. Причому таке виокремлення менш ніж двох десятиліть стосується не лише оповідей про політичне становище Гетьманщини, а й сюжетів, пов’язаних з історією культури та Церкви. Значною мірою акцент на Мазепі, як достойнику, долученому до всіх сфер життя козацької держави, виправданий. Проте це не означає, що він диригував усім та вся. Одне з питань, яке належить порушувати: чи церковна еліта Київської митрополії, яка прославляла Мазепу та його соратників, справді лише змушена була підкорятися і служити планам та намірам гетьмана, чи, може, використовувала його, підігруючи, а то й підігріваючи амбіції Мазепи задля успішної реалізації власних цілей, чи ж, зрештою, їхні шляхи вели в одному напрямку? Гадаю, така постановка питання не позбавлена сенсу, адже українська Церква мала свої насущні проблеми, які виникли незалежно від приходу до влади Мазепи, географічно поширювалися далеко за межі Гетьманщини, але вирішення яких збіглося у часі з гетьмануванням Івана Степановича. Я маю на увазі питання, пов’язані зі зміною підпорядкування Київської митрополії, інтенсифікації зв’язків із Росією та поступовою втратою влади над вірними не лише у Речі Посполитій, а й у Гетьманщині внаслідок суперництва із Черніговом.
Item
Розробка веб-додатку з планування часу
(2022) Кучерявий, В.; Борозенний, Сергій
В процесі виконання роботи відбулося більш детальне ознайомлення із поняттям тайм-менеджменту, як він впливає на продуктивність людини, для чого він потрібен і було розроблено додаток, який допомагає користувачеві контролювати свій час, пріорітезувати задачі, слідкувати за своєю продуктивністю. Проведено аналіз сфери тайм-менеджменту в цілому, огляд існуючих аналогів на ринку та актуальність використання веб-застосунків, , на основі цих досліджень виділено сильні та слабкі сторони.
Item
Розробка Android застосунку з використанням Firebase
(2022) Левчук, В.; Борозенний, Сергій
Метою виконання курсової роботи є дослідження обраних технологій, а також поглиблення знань та навичок мобільної розробки. Якщо говорити про Android, то це перш за все повне опанування бібліотеки Compose UI, яка набагато полегшує розробку та значно покращує стабільність роботи додатків. Щодо Firebase також варто зауважити, що більшість сервісів є кросплатформовими, тож навички користування ними є корисними і при розробці для інших платформ(наприклад iOS).
Item
Розробка веб-застосунку на .NET
(2022) Мальков, Єгор; Борозенний, Сергій
У роботі розглядаються основні теоретичні відомості про платформу .NET, її особливості, переваги та недоліки. Було досліджено сферу використання технології, особливості роботи з базами даних, інструменти для веб-розробки, фреймворки для побудови застосунків. У практичній частині було розроблено веб-сайт для допомоги українцям, постраждалим в наслідок воєнних дій на території країни, використано кросплатформені фреймворки: EF Core для взаємодії з базою даних, ASP.NET Core для побудови веб-застосунку, СКБД SQL Server.
Item
Воспитанники Киево-Могилянской академии в Московском университете второй половины XVIII - первой четверти ХІХ века
(Laurus, 2013) Феофанов, Александр
Студенты Киево-Могилянской академии давно привлекали внимание исследователей. Из работ дореволюционного периода, где отведено определенное место воспитанникам Академии, которые продолжили свою деятельность вне ее стен, и конкретно в Московском университете, следует упомянуть книги В. И. Аскоченского и В. Н. Серебренникова, а из сочинений обзорного характера по истории духовного образования в России — весьма насыщенную фактологически работу П. В. Знаменского, выпущенную в Казани в 1881 г.
Item
Розробка кросплатформенного застосунку дошки оголошень
(2022) Недосєка, Д.; Борозенний, Сергій
У цій курсовій роботі описана розробка кросплатформенного застосунку дошки оголошень для мобільних платформ. Проведено аналіз предметної області та розглянуто існуючі рішення та технічні засоби, інструменти мобільної розробки.
Item
Речі та час ректора Харківського колегіуму Лаврентія Кордета
(Laurus, 2013) Посохова, Людмила
Сучасний дослідник легко знайде біографічну інформацію про ректорів Києво-Могилянської академії, Харківського, Чернігівського та Переяславського колегіумів у енциклопедичних виданнях, однак спеціальних розвідок, їм присвячених, небагато, а в тих, де йдеться про осіб, що згодом стали архиєреями, характеристиці викладацької кар’єри взагалі приділено зазвичай лише по декілька рядків. Ще більшою мірою це стосується генеалогічних і просопографічних студій про пересічних українських інтелектуалів XVIII ст., що викладали по колегіумах. Певним поясненням може служити скупість джерел особового походження та брак власних творів цих людей, але причина не тільки в цьому.
Item
3D-візуалізація об’єктів на основі медичних зображень
(2022) Першута, П.; Бучко, Олена
Метою даної курсової роботи є дослідження роботи алгоритмів побудови 3D-моделей на основі зрізів, отриманих в результаті томографії голови. Проведено аналіз актуальності теми та проаналізовано два алгоритми побудови 3D-зображень, а саме "крокуючі куби" та "крокуючі тетраедри". Також було розглянуто алгоритми сегментації для покращення вихідної моделі. Реалізовано алгоритм "крокуючі куби" для отримання 3D-моделі на мові С++ з використанням бібліотеки OpenCV.
Item
Сервіс потокової відео трансляції з рекомендаційною системою
(2022) Кучменко, Ярослав; Бабич, Трохим
У роботі розглянуто особливості розробки клієнт-серверного застосунку потокової відео трансляції з вбудованою рекомендаційною системою для медіа-контенту. Для демонстрації роботи сервісу було розроблено мобільний застосунок під керуванням ОС Android. Увагу приділено розробці системи рекомендацій, ПЗ для створення вихідних файлів сервісу, розробці мобільного застосунку з використанням DRM захисту медіа-файлів.